گچ کاری ساختمان

سقف کاذب چیست؟
فوریه 16, 2019
ضوابط طراحی نمای ساختمان در تهران
نمای رومی سیمانی ساختمان
آوریل 26, 2020

گچ کاری ساختمان

یکی از مراحل حساس و مورد توجه در ساختمان سازی و ساختمانهای پس از احداث ، گچ کاری است البته در تهیه میزان مورد نیاز مصالح گچ کاری ساختمان استاد کار ماهر تاثیر چشمگیری در میزان نیاز مصالح چه از نظر حجمی و چه از نظر مالی دارد .

گچ به علت انعطاف پذیری و چسبندگی ، استفاده آسان و قیمت مناسب آن کاربرد زیادی در ایجاد نماهای تزئینی در ساختمان دارد .

امروزه جهت ظرافت و سهولت کار از ابزارهای پیش ساخته در معماری و طراحی نماهای داخلی و خارجی ساختمان ها استفاده می شود از آن جمله ابزار پلی یورتان ، ابزار پیش ساخته گچی و جی آر سی را می توان نام برد .

هرمقدار طراحی دکوراسیون گچی داخلی از باب ابزارهای گچی پیچیده تر باشد هم هزینه مصرفی آن و هم زمان بربودن آن برای مصرف کننده تاثیر متقابل دارد .

تجربه استادکاران ماهر در پرتی کار بسیار تاثیرگذار است . شاید چیزی که به چشم شما نمی آید ولی در بطن کار تنها کسی که متوجه عمق کار است تنها استاد کار مجری طرح است . پس همواره سعی شود از استادکاران با وجدان در پروژه های ساختمانی بهره برداری شود . جهت انتخاب این استادکاران چندین نکته قابل توجه است که با رعایت این نکات می توانید مقداری اعتماد به استادکار گچ کار خود کنید .

نکاتی اعم از اینکه قبل از قرارداد حتما نمونه کارهای وی را ببینید . و یا ضمانت کار از وی در قراردادتان اخذ گردد . حتما مدت زمان اجرای کار متراژ ، قیمت دستمزد و هزینه های کارهای خاص را به صورت توافقی مشخص نمائید .

یک گچ کاری مناسب می تواند عایق گرما و سرما باشد و یا ضدحریق و با قابلیت رنگ پذیری با ایجاد سطوح صاف و هموار با عدم مقاومت در برابر رطوبت باشد این موارد از ویژگی های گچ کاری است .

از انواع خدمات گچ کاری ساختمانی می توان به گچ کاری ، سفیدکاری ، گچ بری برروی سقف و دیوار ، گچ بری آرک آشپزخانه ، گچ کاری انواع نورمخفی ، رابیتس کاری ، گچ کاری دور لامپ و لوستر نام برد .

اصولا مرحله گچ کاری پس از مرحله سفت کاری ساختمان است . البته گاها به منظور بازسازی ساختمان ها نیز از گچ کاری استفاده می شود اصولا درزها و شکافهای دیوار ها را یا گچ می گیرند تا دیوار صاف و مهیای رنگ آمیزی و یا کاغذ دیواری می شود .

ترک خوردن گچ کاری ها نیز علت خاصی دارد مثلا عدم رعایت میزان حجم آب برای ملات گچ و یا میزان ضخامت ملات گچ بر روی دیوار همچنین انجام گچ کاری در دمای زیر صفر و یا حرکات اجزای مجاور دیوار مثلا رابیتس بندی هر کدام باعث ایجاد شکاف در گچ کاری است .

گروه تولیدی فرسان کو متخصص در اجرای پروژه های معماری شما اعم از طراحی داخلی و خارجی ، اجرای نمای رومی و نمای جی اف ار سی و … می باشد .