گچ کاری ساختمان

ابزار پیش ساخته
طراحی نمای داخلی ساختمان
فوریه 5, 2019
ضوابط طراحی نمای ساختمان در تهران
نمای رومی سیمانی ساختمان
آوریل 26, 2020

گچ کاری ساختمان

یکی از مراحل حساس و مورد توجه در ساختمان سازی و ساختمانهای پس از احداث ، گچ کاری است البته در تهیه میزان مورد نیاز مصالح گچ کاری ساختمان استاد کار ماهر تاثیر چشمگیری در میزان نیاز مصالح چه از نظر حجمی و چه از نظر مالی دارد .

گچ به علت انعطاف پذیری و چسبندگی ، استفاده آسان و قیمت مناسب آن کاربرد زیادی در ایجاد نماهای تزئینی در ساختمان دارد .

امروزه جهت ظرافت و سهولت کار از ابزارهای پیش ساخته در معماری و طراحی نماهای داخلی و خارجی ساختمان ها استفاده می شود از آن جمله ابزار پلی یورتان ، ابزار پیش ساخته گچی و جی آر سی را می توان نام برد .

هرمقدار طراحی دکوراسیون گچی داخلی از باب ابزارهای گچی پیچیده تر باشد هم هزینه مصرفی آن و هم زمان بربودن آن برای مصرف کننده تاثیر متقابل دارد .

تجربه استادکاران ماهر در پرتی کار بسیار تاثیرگذار است . شاید چیزی که به چشم شما نمی آید ولی در بطن کار تنها کسی که متوجه عمق کار است تنها استاد کار مجری طرح است . پس همواره سعی شود از استادکاران با وجدان در پروژه های ساختمانی بهره برداری شود . جهت انتخاب این استادکاران چندین نکته قابل توجه است که با رعایت این نکات می توانید مقداری اعتماد به استادکار گچ کار خود کنید .

نکاتی اعم از اینکه قبل از قرارداد حتما نمونه کارهای وی را ببینید . و یا ضمانت کار از وی در قراردادتان اخذ گردد . حتما مدت زمان اجرای کار متراژ ، قیمت دستمزد و هزینه های کارهای خاص را به صورت توافقی مشخص نمائید .

یک گچ کاری مناسب می تواند عایق گرما و سرما باشد و یا ضدحریق و با قابلیت رنگ پذیری با ایجاد سطوح صاف و هموار با عدم مقاومت در برابر رطوبت باشد این موارد از ویژگی های گچ کاری است .

از انواع خدمات گچ کاری ساختمانی می توان به گچ کاری ، سفیدکاری ، گچ بری برروی سقف و دیوار ، گچ بری آرک آشپزخانه ، گچ کاری انواع نورمخفی ، رابیتس کاری ، گچ کاری دور لامپ و لوستر نام برد .

اصولا مرحله گچ کاری پس از مرحله سفت کاری ساختمان است . البته گاها به منظور بازسازی ساختمان ها نیز از گچ کاری استفاده می شود اصولا درزها و شکافهای دیوار ها را یا گچ می گیرند تا دیوار صاف و مهیای رنگ آمیزی و یا کاغذ دیواری می شود .

ترک خوردن گچ کاری ها نیز علت خاصی دارد مثلا عدم رعایت میزان حجم آب برای ملات گچ و یا میزان ضخامت ملات گچ بر روی دیوار همچنین انجام گچ کاری در دمای زیر صفر و یا حرکات اجزای مجاور دیوار مثلا رابیتس بندی هر کدام باعث ایجاد شکاف در گچ کاری است .

گروه تولیدی فرسان کو متخصص در اجرای پروژه های معماری شما اعم از طراحی داخلی و خارجی ، اجرای نمای رومی و نمای جی اف ار سی و … می باشد .