مزایا و معایب نمای رومی

نمای رومی
نمای رومی به روزترین نما برای ساختمان های مدرن
می 22, 2021

مزایا و معایب نمای رومی

از بارزترین مزایای نمای رومی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

۱- زیبایی خیره کننده نمای رومی : نمای رومی با داشتن نمای کتیبه و قاب های زیبای در و پنجره ، قوس های عریض و گرد خود بخصوص در شب با نورپردازی های اصولی زیبایی چشم نواز و خیره کننده ای به ساختمان می دهد .

2- استحکام و مقاومت ساختمان : نمای رومی با دارا بودن سرستون و پاستون و بدنه ستون های محکم از جنس انواع سنگ ها باعث دوام و ماندگاری نمای بیرونی ساختمان در مدت زمان طولانی می شود .

3- نماد شکوه و جلال : این نما با داشتن سرستون های سنگی به عنوان نمای سلطنتی و مجلل شناخته می شود ویادآور اساطیر روم و یونان باستان می باشد .

4- نظافت راحت و آسان : این نما به راحتی قابل شستشو بوده و با تمیز کردن هرازگاهی ، شکوه خود را پیدا می کند .

معایب نمای رومی :

از بارزترین معایب این نما می توان به هزینه ی زیاد اجرای آن نام برد . چرا که سنگ های تراورتن به کار رفته در این نماها بسیار گران و پرهزینه هستند . و دیگر عیبی که می توان برای این نماها برشمرد ، عدم توجه به معماری اصیل و سنتی ایرانی است که به تدریج به دست فراموشی سپرده می شود و متاسفانه مردم بدون توجه به منطقه سکونت و نوع آب و هوایی که آن ناحیه دارد ، اقدام به اجرای این نما برای ساختمان های خود می کنند . که علاوه بر از بین رفتن نماهای زیبا و اصیل ایرانی باعث اتلاف انرژی در ساختمان نیز می شود .

گروه معماری نمای رومی و نمای کلاسیک فرسان کو همواره با ارئه طرح های نمای ویژه ساختمانی با کیفیت فوق العاده و طراحی منحصر به فرد و خاص همواره کیفیت بالا و هزینه قابل رقابت با دیگر فعالین این حوزه را شعار عملکرد خود میداند و همواره آماده ارائه مشاوره به دوست داران این صنعت می باشد .