مزایا و معایب نمای رومی

نمای رومی
نمای رومی به روزترین نما برای ساختمان های مدرن
می 22, 2021
ابزار پلی یورتان
ابزار پلی یورتان گروه تولیدی فرسان کو
ژوئن 26, 2021

مزایا و معایب نمای رومی

سرستون نمای رومی

ستون ها در نمارومی

از بارزترین مزایای نمای رومی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

۱- زیبایی خیره کننده نمای رومی : نمای رومی با داشتن نمای کتیبه و قاب های زیبای در و پنجره ، قوس های عریض و گرد خود بخصوص در شب با نورپردازی های اصولی زیبایی چشم نواز و خیره کننده ای به ساختمان می دهد .

2- استحکام و مقاومت ساختمان : نمای رومی با دارا بودن سرستون و پاستون و بدنه ستون های محکم از جنس انواع سنگ ها باعث دوام و ماندگاری نمای بیرونی ساختمان در مدت زمان طولانی می شود .

3- نماد شکوه و جلال : این نما با داشتن سرستون های سنگی به عنوان نمای سلطنتی و مجلل شناخته می شود و یادآور اساطیر روم و یونان باستان می باشد .

4- نظافت راحت و آسان : این نما به راحتی قابل شستشو بوده و با تمیز کردن هر از گاهی ، شکوه خود را پیدا می کند .

معایب نمای رومی :

از بارزترین معایب این نما می توان به هزینه ی زیاد اجرای آن نام برد . چرا که سنگ های تراورتن به کار رفته در این نماها بسیار گران و پرهزینه هستند . و دیگر عیبی که می توان برای این نماها برشمرد ، عدم توجه به معماری اصیل و سنتی ایرانی است که به تدریج به دست فراموشی سپرده می شود و متاسفانه مردم بدون توجه به منطقه سکونت و نوع آب و هوایی که آن ناحیه دارد ، اقدام به اجرای این نما برای ساختمان های خود می کنند . که علاوه بر از بین رفتن نماهای زیبا و اصیل ایرانی باعث اتلاف انرژی در ساختمان نیز می شود .

امروزه استفاده از ابزار پلی یورتان پیش ساخته در اجرای نمای رومی تاثیر بسزایی دارد . که در صفحه ی ابزار پلی یورتان به اجمال در مورد آن صحبت شده است .

گروه معماری نمای رومی و نمای کلاسیک فرسان کو همواره با ارئه طرح های نمای ویژه ساختمانی با کیفیت فوق العاده و طراحی منحصر به فرد و خاص همواره کیفیت بالا و هزینه قابل رقابت با دیگر فعالین این حوزه را شعار عملکرد خود میداند و همواره آماده ارائه مشاوره به دوست داران این صنعت می باشد .