تفاوت ابزار پیش ساخته گچی و پلی یورتان

رابیتس
رابیتس و موارد استفاده ی آن
جولای 28, 2021
پروژه های 1400 ابزار پلی یورتان
آگوست 3, 2021

تفاوت ابزار پیش ساخته گچی و پلی یورتان

تفاوت ابزار پیش ساخته گچی و پلی یورتان :

پلی یورتان یا پلی اورتان تنها عضو خانواده ی پلیمر ها است که دارای خواص چند منظوره ای می باشد. این ترکیب نوعی فوم متراکم با دانسیته بالا تنها عضو خانواده ی پلیمر ها است که دارای خواص چند منظوره ای می باشد. این مواد با داشتن خواصی مانند الاستومری ، چسبندگی و… کاربرد های گوناگونی در زندگی امروزی ما دارند.

ابزار پیش ساخته پلی‌یورتان از ترکیبات پلیمری و شیمیایی ساخته می‌شوند و در ترکیب‌های متفاوتی وجود دارند که با تزریق در قالب به شکل ابزارهای پیش ساخته با طرح های متنوع در آمده است .باتوجه به شیوه های نوین ساخت ساختمان و اهمیت استفاده از متریال های سبک ابزارهای پیش ساخته پلی یورتان جایگزین مناسبی برای گچبری های سنتی هستند . این محصولات اصولا وارداتی هستند و به همین دلیل با توجه به نوسانات ارز قیمت ها دائما در حال تغییر هست و همچنین قیمت بالایی دارند. ضمن اینکه گاها دچار کاهش عرضه در بازار میشوند.


جهت کسب اطلاعات بیشتر و تخصصی تر می توانید صفحه ابزار پیش ساخته پلی یورتان را مطالعه نمایید .

ابزار پیش ساخته فرسان ترکیبی از گچ پلیمری ، الیاف شیشه و مواد افزودنی دیگر می باشد که باعث استحکام‌ و سبک سازی محصولات میشوند که جایگزین مناسبی برای گچبری با دست و ابزارهای گچی معمولی میباشند.  ویژگی دیگر این محصولات تولید داخلی بودن آنهاست که به همین دلیل همیشه موجود و در دسترس هستند.

ابزارهای پیش ساخته فرسان از نظر طراحی تنوع بالایی دارند و همه‌ ی سلیقه ها را در برمیگیرند.

علت این تنوع تولید کننده بودن گروه فرسان و دست یافتن به روش های جدید تولید برای کاهش هزینه ها میباشد.

قالب های قطعات پلی‌ یورتان به دلیل واکنش‌های شیمیایی خاص آن فلزی هستند و هزینه بسیار بالایی برای ساخت دارند ، همین امر باعث تنوع کمتر و قیمت بالاتر این قطعات است.

ابزارهای پیش ساخته فرسان به دلیل وجود گچ بعنوان ماده اصلی آنها متریال یکسانی با دیوار‌های رایج دارند و ضریب انبساط و انقباض آنها با بنا یکسان است ، که این موضوع منجر به عدم ایجاد درز و ترک خوردگی در طول زمان می گردد.

قطعات پلی‌یورتان جنس متفاوتی دارند و ضریب انبساط آنها متفاوت است که باعث میشود در دمای بالا واکنش متفاوتی نسبت به دیوار نشان دهند.

ابزارهای پیش ساخته گچی در برابر ضربه سخت ، دچار خوردشدگی می‌شوند و قابل ترمیم هستند. ترمیم آنها با خمیر گچی صورت می گیرد ، کافیست قسمت آسیب‌دیده با خمیر گچی کاور و دوباره شکل داده شود.

قطعات پلی یورتان در برابر ضربه سخت له می‌شوند و حالت فرورفتگی پیدا می‌کنند ، برای ترمیم این قطعات باید قطعه بطور کامل جدا و تعویض شود.

ابزار های گچی فرسان درصورتی که از بیرون دچار آسیب نشوند سالهای سال مانند متریال دیوار باقی می مانند. (مثل گچبری ‌های تاریخی روی دیوار و سقف کاخ ‌ها و عمارت‌ ها)

اگر ماندگاری بسیار بالا برای تزئینات داخلیِ فضا لازم دارید بهترین گزینه ابزارهای پیش ساخته گچی می باشد.

ابزارهای پیش ساخته فرسان بعد از نصب ، این امکان را دارند که به طور کامل درزگیری شوند و همینطور نیاز به رنگ شدن دارند تا با دیوار یکسانی پیدا کنند که البته هر نوع رنگی برای این ابزارها قابل استفاده میباشد.