هر آنچه در رابطه با بتن اکسپوز باید بدانید.

پروژه نمای رومی باغ تالار ملک
جولای 17, 2022
مصالح ساختمانی هوشمند
مصالح ساختمانی هوشمند چه نقشی در ساختمان های مدرن دارند ؟
سپتامبر 5, 2022

هر آنچه در رابطه با بتن اکسپوز باید بدانید.

بتن اکسپوز نما فرسان کو

بتن اکسپوز چیست؟

بتن اکسپوز که به بتن نما هم معروف است به پنل های پیش ساخته ای اطلاق می شوند که با ابعاد و رنگ ها و طرح های مختلفی که دارند یکی از مصالحی هستند که امروزه جهت پوشش نهایی ، نمای داخلی و خارجی ساختمان ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرند . یکی از علل استفاده از این بتن اکسپوز در طراحی و اجرای نماهای مدرن ، گرایش به نمای خام و عریان مصالح در معماری امروزی می باشد .

انواع طرح های بتن اکسپوز :

این بتن در ابعاد و رنگ ها و طرح ها مختلف در بازار تولید و عرضه می شود که طرح های ساده یا رگولار ، بولت دار ، شیاردار و طرح چوب با ضخامت های 2.5 تا 5 سانتی متر از نمونه های پرکاربرد این بتن به شمار می روند .

گروه فرسان آماده همکاری و ارائه خدمات در زمینه تولید ، طراحی و اجرای تمامی خدمات مربوط به بتن اکسپوز می باشد .

مزایای بتن اکسپوز :

-از آنجا که بادوام بودن نما بسیار مهم و حیاتی می باشد ، این بتن ها دارای طول عمر طولانی می باشند .
-به دلیل مقاومت خوبی که نسبت اشعه های مضر و uv خورشید دارند لذا با گذشت زمان تغییرات رنگ بسیار کمی دارند .
- نسبت به حرارت و صدا مقاومت خوبی داشته و عایق حرارتی و صوتی خوبی می باشد .
-تسریع در اجرا و نصب نما

موارد استفاده بتن اکسپوز :

دیوارهای داخلی و خارجی ساختمان ها ، جهت محوطه سازی و ساختن کف پوش های باغ ها جایگزین سنگ و آجر ، اطراف استخرها و سایر سازه های آبی و نمای داخلی و خارجی ساختمان ها به دلیل صاف و یکدست بودن سطح بتن اکسپوز و بسیاری موارد دیگر از جمله نقاطی هستند که این بتن کاربرد دارد .

جنس بتن اکسپوز :

علی رغم این که بتن ساخته ی دست بشر می باشد اما باید گفت که یک ماده ی طبیعی به حساب می آید و علت مشاهده ی تغییراتی نظیر رنگ و شکل و غیره در این ماده نیزگواه این مطلب بوده و از طبیعی بودن آن نشات می گیرد و با عمل آوری بتن است که می توانیم این تغییرات را به حداقل برسانیم . این بتن از ترکیب سیمان پرتلند یا غیر پرتلند ، سنگ دانه و آب با نسبت های مشخص و همچنین الیاف پلیمری و الیاف مصنوعی تشکیل شده است . همه ی این عوامل باعث شده است که نسبت به بتن های معمولی کیفیف و زیبایی و کاربرد بیشتری داشته باشند .


جهت مشاهده نمونه محصولات بتن اکسپوز نما تولید شده توسط مجموعه فرسان کو کلیک نمایید : محصولات بتن اکسپوز نما

ابعاد تایل های بتن اکسپوز :

 
 

جدید ترین نمونه پروژه های کار شده با بتن اکسپوز :چنانچه قصد طراحی و اجرا و یا بازسازی نمای ساختمان خود را به سبک نمای رومی چه به صورت کلاسیک و چه به صورت مدرن دارید و قصد دارید از ابزار پیش ساخته جی اف آر سی و یا ابزار پلی یورتان جهت انجام پروژه ی خود استفاده نمایید ، حتما مطالب صفحه ی نمای رومی به روزترین نما برای ساختمان های مدرن را مطالعه نموده سپس جهت مشاوره و هماهنگی تماس حاصل فرمایید .