انواع طرح های بتن اکسپوز همراه با پروژه

رنگ خاکستری متریال بتن اکسپوز با سطح صاف و صیقلی
تاثیر رنگ خاکستری بتن اکسپوز در دکوراسیون داخلی
جولای 31, 2023
طراحی ، اجرا و نصب نمای بتن اکسپوز توسط شرکت فرسان
7 روش نصب و اجرای بتن اکسپوز
آگوست 13, 2023

انواع طرح های بتن اکسپوز همراه با پروژه

بتن اکسپوز فرسان کو

بتن اکسپوز چیست؟

یکی از محبوبت ترین متریال هایی که امروز در معماری ساختمان ها چه در نمای خارجی و چه در دکوراسیون داخلی بناها مورد استفاده قرار می گیرد بتن اکسپوز یا بتن نما است که با ظاهر صاف و صیقلی همچنین رنگ خنثی و خاکستری خود توانسته رضایت طرفداران سبک های مدرن و مینیمال را به خود جلب نموده و بهترین گزینه جهت اجرای پروژه ها در میان طراحان و مهندسان باشد . بتن اکسپوز پوششی بتنی با ترکیب سیمان ، آب ، خاک و سنگدانه بوده که قابلیت اجرا با ملات و پیچ را داشته و به عنوان یکی از مصالح پیشرفته بتنی امروز در طراحی نمای ساختمان ، کف ، پله ، محوطه و طراحی داخلی بسیار پرکاربرد می باشد .

بتن های اکسپوز انواع طرح ها و رنگ ها و بافت های مختلفی دارند که در ادامه به آن می پردازیم :

انواع بتن های اکسپوز بر اساس روش تولید :

بتن های اکسپوز بر پایه اینکه چگونه تولید و ساخته می شوند به دو دسته بتن های اکسپوز درجا و بتن های اکسپوز پیش ساخته تقسیم می شوند .
1- بتن درجا : در این روش بتن ریزی در محل پروژه و تحت نظارت دائم متخصصان انجام می شود تا بتن به مقاومت مطلوب برسد . از این روش در پروژه های بزرگ ساخت و ساز مانند ساخت پل ها ، ورزشگاه ها ، سالن های اجتماعات بزرگ ، محوطه و سالن انتظار فرودگاه ها ، پارکینگ های طبقاتی و بناهای عظیم استفاده می شود . در اجرای این روش توجه به نحوه ترکیب سیمان و سنگ دانه همچنین استفاده از قالب های مناسب لازم و ضروری می باشد .
2- بتن پیش ساخته : در این روش کلیه مراحل تولید بتن اکسپوز در کارگاه یا کارخانه انجام گرفته و در همان جا عمل آوری و خشک می گردد سپس پنل های پیش ساخته به محل پروژه منتقل می شوند . استاندارد بودن قطعات پیش ساخته ، مهارت و تخصص بالای تیم نصاب و مجری طرح ، عدم استفاده از پنل های شکسته و ترک خورده از جمله مواردی است که در استفاده از این بتن های پیش ساخته باید مورد توجه قرار بگیرد . اکثر سمنت پلاست ها ، واش بتن و کف پوش های بتنی جز پنل های پیش ساخته می باشند . قیمت پایین و سهولت در نصب از جمله مزایای ای پنل های پیش ساخته بتنی می باشند .

چنانچه علاقمند به سبک های نوین معماری هستید و می خواهید با یکی دیگر از مصالح نوین در صنعت ساخت و ساز آشنا شوید حتما بخوانید : جی اف ار سی

انواع بتن اکسپوز بر اساس کارکرد :

از بتن اکسپوز به دلیل اینکه عایق صوتی و حرارتی خوبی بوده ، ظاهری مدرن و جذاب داشته ، مقاوم در برابر رطوبت و سایش بوده ، از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار است و نصب و اجرای آن از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه می باشد ، در نمای خارجی ساختمان ها ، در دکوراسیون داخلی ساختمان ، به عنوان پوشش کف و همچنین تولید اکمسسوری های بتنی استفاده می شود .

انواع بتن های اکسپوز بر اساس ظاهر بتن :

بتن های کسپوز در ابعاد ، طرح ها و رنگ های مختلف و متنوعی تهیه و تولید می شوند . اگر چه رنگ طبیعی بتن اکسپوز خاکستری در تناژهای کم رنگ ، میانه و پر رنگ می باشد اما امکان رنگ آمیزی پنل های بتن اکسپوز قبل یا بعد از نصب و اجرا وجود دارد . طرح های صیقلی ، طرح چوب و پارچه ، ساده و شیار دار ، بافت سنگدانه و طرح کاشی از جمله طرح های پرکاربرد بتن های اکسپوز می باشند که در ابعا و تایل های مربع و مستطیلی تهیه و تولید می شوند .


پنل های طرحدار بتن اکسپوز مجموعه فرسان :


طرح آرام
کد : EL209
ابعاد : 120*60
قابلیت تنوع در چیدمان ، تولید شده در 4 طرح
نمونه پروژه:

طرح گیلان
کد : EL210
ابعاد : 120*40
قابلیت تنوع در آرایش پنل ها ، تولید شده در 3 طرح متفاوت

طرح لاریز
کد : EL211
ابعاد : 120*40
قابلیت تنوع در آرایش پنل ها ، تولید شده در 3 طرح متفاوت

کلیپ نمونه پروژه های انجام شده با پنل های طرح دار آرام ، لاریز و گیلان بتن اکسپوز فرسانطرح چکاد
کد : EL212
ابعاد : 120*60

طرح آبشار
کد : EL213
ابعاد : 120*120

طرح موج
کد : EL214
ابعاد : 120*60

کلیپ نمونه پروژه های انجام شده با پنل های طرحدار چکاد ، آبشار و موج بتن اکسپوز فرسانطرح چینه
کد : EL215
ابعاد : 120*60

طرح سپیدار
کد : EL216
ابعاد : 120*60

طرح نگار
کد : EL217
ابعاد : 120*120
قطعات کوچک پنل : 20*20

طرح حصیر
کد : EL218
ابعاد : 120*60

طرح چشمه
کد : EL219
ابعاد : 120*120
قطعات کوچک پنل : 30*30

طرح ساحل
کد : EL220
ابعاد : 120*60 و 60*60

کلیپ پروژه های انجام شده با پنل های طرحدار سپیدار ، نگار ، حصیر ، چشمه و ساحل بتن اکسپوز فرسان


علاقمندان به سبک های کلاسیک و سنتی می توانند در رابطه با این گونه از سبک ها ، مزایا و معایب آن ، به همراه تصاویر و ویدئوهای پروژه های مرتبط در صفحه نمای رومی اطلاعات جامع و مفیدی دریافت نمایند .