سقف کاذب چیست؟

جی آری سی
جی آر سی یا جی اف آر سی(GFRC)
ژوئن 26, 2021
انواع ابزار پیش ساخته
انواع ابزار پیش ساخته
ژوئن 30, 2021

سقف کاذب چیست؟

 

در جامعه امروزی تمام اصول شهری همواره دارای تخصص های خاص و ویژه ای است .

در معماری امروزی همانند دیگر مشاغل و هنر تخصص های خاصی وجود دارد . مثلا سقف کاذب خود یک شاخه ای فنی از معماری نوین است که مربوط می شود به معماری داخلی ساختمان .

سقف کاذب شاخه ای از معماری است که برای پوشش یا پوشیدن سقف اصلی ساختمان بکار می رود . مشخص نیست سابقه تاریخی این هنر به چه زمانی برمی گردد و مشخص نیست که اولین بار هدف از نصب سقف کاذب چه چیزی بوده است اما هرچه بود این است که سقف کاذب سریعا جای خود را در صنعت ساختمان سازی باز کرده و امروزه معمارین جوان و با تجربه از این هنر اصیل برای بهره برداری در ایجاد زیبایی و نما در ساختمانها با طرح های زیبا استفاده می نمایند .

جهت نصب سقف کاذب از مصالح مختلفی  مانند مصالح گچی ، مصالح چوبی ، ابزار پلی یورتان ، ابزار پیش ساخته پلی یورتان ، فلزات رنگین ، پی وی سی ، جی آر سی ، شیشه ، آهن ، ورق های فلزی روکش دار ، آلومینیوم ، کامپوزیت و غیره استفاده می شود . این مصالح قابلیت اجرای کار در سقف را به صورت تنها و یا با هم را دارند در اجرای سقف کاذب دو بخش مد نظر معمار است :

  1. پنل های سبک
  2. شبکه فلزی

این شبکه فلزی به سقف وصل می شود و سپس در ادامه کار پنل ها روی آن سوار می شوند ، این برای شما از نظر روانی پوشاندن و پنهان و مخفی نگاه داشتن عوامل زیر سقف بسیار مهم باشد و سقف کاذب به راحتی و تنهایی می تواند این دغدغه را برطرف نماید . این تامین نیاز مشتری یکی از دلایل استفاده از سقف کاذب در ساختمانها است اما ویژگی های دیگری نیز جهت بهره برداری و استفاده از سقف کاذب وجود دارد که پوشش تاسیسات زیر سقف اصلی ، آکوستیک کردن فضا ، ایجاد حجم دکوراتیو ، هدایت و جلوگیری از دما و رطوبت ، نورپردازی های زیبا ، مناسب با شرایط محل مورد استفاده ، از دیگر کارکردهای سقف کاذب است .

سقف کاذب پایاپای دیگر صنایع ساختمانی رشد چشمگیری داشته است . در صنایع ساختمانی این تخصص طرفداران بسیاری را دارد . مهندسین معمار از اشکال مختلف محصولات سقف کاذب به خوبی اطلاع دارند و با توجه به طراحی  های مدرن بهره برداری از متریال با کیفیت و تضمینی در این صنعت  بسیار هائز اهمیت است .

طراح می بایست ویژگی های مختلف همه سازه ها را به خوبی بشناسد و با انواع سقف کاذب آشنایی داشته باشد و نوع کاربری آن ها را در موقعیت های مختلف درک کند تا در زمان اجرا با مشکل مواجه نشود .

با سهولت آویزان کردن سقف و مهار آن از سقف اصلی ، رطوبت محل و میزان خورندگی ، تغیرات دما در طول سال ، آکوستیک بودن ، نورپردازی ، کارکرد دکوراتیو و مقرون به صرفه بودن ، نصب سریع و آسان سقف کاذب از چالش های مربوط به این صنعت است .

شرکت فرسان کو با رقابت در تولید و اجرای باکیفیت سقف کاذب ارتباط بسیار محکمی در نزد نصاب و مجری و مشتری و مصرف کننده بوجود آورده است ، شرکت فرسان کو با توجه به سال ها تجربه در خصوص اجرای جی آر سی ، گنبدهای کلاسیک ، نمای رومی ، نمای کلاسیک ،گنبدهای پیش ساخته ، ابزار پیش ساخته ، سنگ های تزئین نما ، سقف کاذب ، ابزار پلی یورتان ، ابزار پیش ساخته گچی ، نمای ویلایی و ابزار گچی آماده ارائه خدمات با تضمین در این خصوص است .

شما میتوانید کلیه محصولات و بخشی از فعالیت شرکت فرسان کو را در وب سایت این مجموعه و در گالری تصاویر مشاهده نمایید . کیفیت کار ما را میتوانید با بررسی از پروژه های صورت گرفته پیگیر شوید و با اطمینان از سلامت کار از مشاوره با مهندسین شرکت فرسان کو بهره مند گردید .